Evolutsiooniliselt ei ole me loodud sööma toitu, mis paneb meid oma olemuselt kaalust alla võtma.

Evolutsiooniliselt ei ole me loodud sööma toitu, mis paneb meid oma olemuselt kaalust alla võtma.

Posted by aperez | April 27, 2020 | Blog

Evolutsiooniliselt ei ole me loodud sööma toitu, mis paneb meid oma olemuselt kaalust alla võtma.

Tutvuge oma teismelisega MyPyramid Trackeriga. Võtke ühendust ja täitke toitumisrekord. Mõlemad pange sisse, mida olete 24 tunni jooksul söönud ja vaadake, kelle dieet sobib MyPyramid soovituste kõrval paremini. See mitte ainult ei anna teile võimalust koos kvaliteetset aega veeta, vaid teave, mille teie teismeline saab erapooletust allikast, võib inspireerida teda natuke paremini sööma. Ja oma toitumisharjumusi kaalule pannes avad nii endale kui ka oma teismelisele võimaluse seada ühised eesmärgid, et saaksite mõlemad oma toitumisharjumusi optimeerida.Valmistage oma teismelised noorukieajärgseks eduks. Varsti hakkavad teie teismelised ülikoolis õppima või on üksinda ja peavad tegema otsuseid ilma, et te neile üle õla vaataksite. Aidake neil teha häid valikuid ette planeerides. Andke neile kohustus aidata toitlustamisel, toiduostudel (koos juhistega selle kohta, kuidas ostate, mida ostate, ja toitumisnõudeid) ja toiduvalmistamist.Otsige abi, kui teie teismeline piirab liiga palju või olete mures, et tal võib olla söömishäire. Kui märkate, et teie teismeline piirab liiga palju toitu, kaotab või on oluliselt kaotanud kaalu, tal on madala enesehinnangu ja kehapildi märke, ta puhastab pärast söömist või teeb lakkamatult trenni, olge mures, et teie laps võib kannatada söömishäirest. Pöörduge abi oma lapse arsti poole ja kaaluge edasise hindamise, teabe ja muude võimalike soovituste saamiseks registreeritud dietoloogiga konsulteerimist.

Otsige ACE tervislike retseptide andmebaasist mitmesuguseid lapsesõbralikke ja suussulavaid retsepte. Lisaks laadige alla minu lemmikteismelistele mõeldud retseptid maitsvate ja tervislike krõpsude, pitsade ja kommide alternatiividega, mida teie laps kindlasti naudib.

Kas teil on selle artikli või mõne pakutava näpunäite kohta küsimusi, kommentaare või ettepanekuid? Tahame teist kuulda! Jätke oma kommentaarid siia ja alustage dialoogi. Lõppude lõpuks on parim viis, kuidas me kõik saame paremini aidata oma teismelistel ja lastel tervislikumat elu elada, õppida üksteise õnnestumistest, väljakutsetest ja tagasilöökidest.

Kas pikk ja raske hooaeg on läbi saanud? Kas olete jäänud endale ütlema, et alati on järgmine hooaeg? Kui jah, siis alusta juba täna valmistumist järgmiseks hooajaks ja luba endale meelerahu, mis kaasneb teadmisega, et tegid kõik endast oleneva, et olla kõik, mis sa olla võiks.

Hooajavälise treeningprogrammi koostamine ei ole kõigile sobiv ettepanek. Igal inimesel on erinevad vajadused, mida tuleb eduka plaani koostamisel arvestada. Arvesse võetakse erinevaid tegureid, näiteks mitu nädalat on jäänud järgmise hooaja alguseni, mida peate füüsiliselt parandama, teie vigastuste ajalugu ja muid sellega seotud füüsilisi nõudeid.

Puhka

Esiteks on teie keha pärast täishooaega rasket tööd teeninud mitu nädalat puhkust. Kui teil pole vigastusi, võtke kaks kuni neli nädalat pausi, et anda oma lihastele võimalus taastuda. Kui teil on vigastus, pöörduge enne treeningrežiimi alustamist oma arsti poole, et saada soovitusi.

Test

Nüüd on aeg hinnata oma tugevaid ja nõrku külgi. Kui jälgite, kuidas eelmisel hooajal toimisite, võib ilmneda mitmeid nõrkusi, kuid hea mõte on teha alg- ja maksimumtesti mõõtmised, et teha kindlaks, mis vajab parandamist ja kui palju edusamme on tehtud.

Vastupidavus

Kui te ei suutnud mängude või matšide teisel poolel oma töötempot hoida, on tõenäoline, et teie vastupidavus vajab veidi tööd. Et teha kindlaks, kas vastupidavus oli tõesti selle teise poole kokkuvarisemise põhjus, tehke mitu vastupidavustesti, nagu 1,5 miili jooks ja piiksu test (st jooksmine kahe punkti vahel, mis on teineteisest 20 meetri kaugusel ja sünkroonitud eelsalvestatud helilindiga või CD, mis esitab määratud intervallidega piiksu). Salvestage oma tulemused, võrrelge neid normidega ja testige edenemise jälgimiseks uuesti. Oma vastupidavuse parandamiseks peaksite alustama aeroobse baasi loomisega. Esimesel neljal treeningnädalal jookske madala intensiivsusega (50–70% maksimaalne pulss ehk MHR) intervalle 20–30 minutit viieminutilise töö ja viieminutilise aktiivse taastumisega. Pärast aeroobse baasi loomist on aeg jõudlustreeninguks. 5.–10. nädalal jookske keskmise kuni kõrge intensiivsusega (60–100% MHR-ist) 25–35 minuti jooksul intervallidega alates viiest minutist tööst ja viiest minutist aktiivsest taastumisest kuni 20-sekundilise raske tööni ja üks minut aktiivset taastumist.  

Kiirus

Kiirus on peaaegu igal spordialal ülioluline element. Üks samm võib olla vahe staariks saamisel ja meeskonda mittekuulumisel. Kaks universaalset kiiruse mõõdikut on 40 jardi jooksmine ja 100 meetri sprint. Õige treeninguga saate oma aega parandada ja saada tippsportlaseks. Kiirust mõjutavad mitmed treenitavad tegurid, sealhulgas paindlikkus, väsimus, tehnika ning sammu pikkus ja sagedus. Paindlikkus võimaldab sportlasel spurtida läbi kogu liikumisulatuse. Staatiline venitamine on üks viis painduvuse parandamiseks; dünaamilise painduvuse harjutused on aga tõhusamad.

Kiirustreeningut ei tohiks kunagi teha väsinuna. Väsimus võib mõjutada tehnikat, sammu pikkust ja sagedust, mis kõik paneb sind treenima aeglasema kiirusega. See võib õpetada teid aeglasemalt jooksma. Tehnika, sealhulgas sammu pikkus ja sagedus, on teie sprintipotentsiaali saavutamiseks üliolulised. Seda saab parandada, kui tükeldada vorm ja seejärel koolitada iga konkreetset mehaanikut. Mõned spetsiifilised harjutuste tüübid, mis võivad aidata neid tegureid parandada, on erineva vahemaa ja intensiivsusega sprint, kiiruse muutusega sprint, takistusega sprint ja abiga sprint.

Jõud ja jõud

Olla väljaku tugevaim ja võimsaim inimene on ilmselt üks teie eesmärke, kui olete pühendunud sellel hooajavälisel hooajal erakordseks sportlaseks muutmisele. Selle eesmärgi saavutamiseks on oluline osata eristada jõudu ja jõudu arendavaid harjutusi. Jõuharjutustega kaasneb tugev vastupanu, kuid kontrollitud kiirustel ja aeglustusega. Jõuharjutused hõlmavad kiirendust kogu liikumisulatuse jaoks ja suuri tõstekiirusi.

Spordispetsiifilised eesmärgid

Suur osa hooajavälistest treeningutest toimub kaalusaalis või rajal, mis tõenäoliselt ei ole spordispetsiifiline. Nii et nüüd on aeg tagasi väljakule või väljakule tulla ja alustada oma keha treenimist nende liigutustega, mida teie spordiala nõuab. Andke endale vähemalt kuu aega enne hooajaeelset algust, et muuta oma tähelepanu oskustele, mida teie sport nõuab. Kõigi väljaspool hooaega saavutatud tulemuste säilitamine ei nõua peaaegu nii palju aega kui sinna jõudmine, seega kulutage see lisaaeg oma meeskonnakaaslastega harjutamisele. 

Lisaressursid

Ameerika spordimeditsiini kolledž

PDF-i eelvaade

1990. aastate toitumisõpetus hoiatas ameeriklasi rasvu iga hinna eest vältima. See energiatihe kraam võib põhjustada rasvumist, arterite ummistumist ja lugematuid muid kahjulikke tervisemõjusid. Dieedipidajad hakkasid hirmunult otsima kõiki madala rasvasisaldusega tooteid, mida nad leidsid. Soovides hullust kasu lõigata, lõikavad toidutootjad rasva (ja lisavad suhkrut), et pakkuda rohkelt kõrgelt töödeldud rasvavabu kreekereid, küpsiseid, krõpse, leiba ja jäätiseid. Dieedipidajad tarbisid neid tooteid massiliselt, kuid ameeriklased läksid siiski paksemaks. Samal ajal nautisid üle Atlandi Vahemere äärsetes riikides maailma kõige tervislikumad sööjad oliiviõli, rasvast kala, pähkleid ja muid väga tervislikke ja rasvaseid toite. Vahemere dieet, mis on nüüdseks väljakujunenud kui kõige südametervislikum toitumisviis, põhineb toitumisplaanil, mis sisaldab oluliselt rohkem rasvast saadavaid kaloreid (umbes 35–40% kaloritest), kui Ameerika Südameliit on ajalooliselt soovitanud (

Selgub, et mitte kõik rasv pole “halb”. Kuigi on tõsi, et rasv sisaldab 225% rohkem kaloreid grammi kohta kui valk ja süsivesikud (9 kalorit grammi rasvade ja 4 kalorit grammi kohta valkude ja süsivesikute puhul) ja seega tuleb seda kaalu kontrollimiseks mõõdukalt tarbida, on teatud rasvadel erakordne. kasu tervisele. Teised aga väärivad oma halba mainet südamehaiguste, rasvumise ja kehva tervise edendamise eest. 

“HEAD” RASVAD

Üldiselt on küllastumata rasvhapped südamele kasulikumad rasvad. Küllastumata rasvad sisaldavad ühte (“monoküllastumata” või mitut (“polüküllastumata”) kaksiksidet süsinikuaatomite vahel), on tavaliselt toatemperatuuril vedelad ja üsna ebastabiilsed, mistõttu on need vastuvõtlikud oksüdatiivsetele kahjustustele ja lühenenud säilivusaeg. Küllastumata rasvad on monoküllastumata rasvad ja teatud tüüpi polüküllastumata rasv.   Monoküllastumata rasvad suurendavad HDL-i (kõrge tihedusega lipoproteiini) taset, “head kolesterooli”, mis aitab vähendada ateroskleroosi ja südame-veresoonkonna haigusi. Levinud allikad on oliivi-, rapsi- ja maapähkliõli. Asendamatud rasvhapped on polüküllastumata rasvade liik, mida tuleb toiduga saada. Erinevalt teistest rasvadest ei saa keha toota oomega-3 (linoleenhape) (“hea rasv”) ega omega-6 (linoolhape) rasvhappeid (vt. “halvad rasvad”). Omega-3 on asendamatu rasvhape, mida leidub munakollases ja külmaveekalades, nagu tuunikala, lõhe, makrell, tursk, krabi, krevetid ja austrid. Omega-3 rasvhapped toetavad tervet immuunsüsteemi ja abi kaitsta südamehaiguste ja paljude teiste haiguste eest. Need aitavad kaasa ka vere hüübimise vähenemisele, veresoonte laienemisele ja põletiku vähendamisele. Ameeriklased ei saa piisavalt oomega-3 rasvhappeid. Vahemere dieet sisaldab vähemalt kahte portsjonit oomega-3-rikkaid külmaveekalu nädalas.

“HALBAD” RASVAD

Küllastunud rasvad on “halvad rasvad”, kuna need suurendavad LDL (madala tihedusega lipoproteiini) taset, “halba” kolesterooli, mis põhjustab ateroskleroosi ja südame-veresoonkonna haigusi. Need rasvad ei sisalda süsinikuaatomite vahel kaksiksidemeid, mistõttu on need tavaliselt (kuid mitte alati) toatemperatuuril tahked ja väga stabiilsed. Mõelge näiteks võipulgale. Küllastunud rasvade sisaldusega toidud hõlmavad punast liha, täisrasvast piimatooteid ja troopilisi õlisid, nagu kookospähkel ja palm. Küllastunud rasvu tuleks vältida nii, et küllastunud rasv ei sisalda rohkem kui 10% päevasest kalorikogusest.

Transrasv, mis on toiduainete koostisosade loetelus loetletud kui “osaliselt hüdrogeenitud” õli, tuleneb inimtegevusest, et https://tooteulevaade.top/ muuta küllastumata rasv toatemperatuuril tahkeks, et pikendada selle säilivusaega. Protsess hõlmab küllastumata rasva kaksiksideme purustamist. Toode on südant kahjustav rasv, mis tõstab LDL-kolesterooli taset isegi rohkem kui küllastunud rasv. Kuna õigusaktid nõuavad toidutootjatelt transrasvade sisalduse lisamist toitumisalase teabe märgistusele, kui see on üle 0,5 g portsjoni kohta, on paljud töödeldud toidud, mis olid varem suure transrasvasisaldusega, nagu krõpsud, kreekerid, koogid, maapähklivõi ja margariin on nüüd “transrasvavaba”. Kontrollige etiketti ja otsige koostisosade loendist “osaliselt hüdrogeenitud” õli, et teha kindlaks, kas toit sisaldab ikka veel transrasvu. Kui jah, siis vältige seda toitu.

Üks asendamatuid rasvhappeid, polüküllastumata rasv oomega-6, leidub linaseemnetes, rapsi- ja sojaõlis ning rohelistes lehtedes. Nii südamele kasulikud oomega-3 kui ka südamele vähem tervislikud oomega 6 polüküllastumata rasvad vähendavad üldkolesterooli, LDL-kolesterooli ja HDL-kolesterooli taset. Mõlemat kasutatakse ka eikosanoidide valmistamiseks. Eikosanoidid on hapnikuga küllastunud rasvhapped, mida keha kasutab rakuliste reaktsioonide signaalimiseks. Need oomega-6-st valmistatud eikosanoidid põhjustavad põletikku ning suurendavad vererõhku ja vere hüübimist. Oomega-3-st valmistatud eikosanoididel on vastupidine toime, kuna need vähendavad vere hüübimist, laiendavad veresooni ja vähendavad põletikku. See oomega-6 ja oomega-3 vahel tasakaalustav toiming on oluline normaalse vereringe ja muude oluliste protsesside säilitamiseks. Probleem on selles, et enamik ameeriklasi tarbib ohtralt oomega-6 rasvhappeid ja mitte piisavalt oomega-3 rasvhappeid. Oomega-6 rasvhapete tarbimise vähendamine ja oomega-3 rasvhapete tarbimise suurendamine võib vähendada krooniliste haiguste riski.

Kokkuvõtteks võib öelda, et seda, millist ja kui palju rasva süüa, pole nii lihtne, kui me kunagi arvasime. Vana rusikareegel, et “kõik rasv on halb”, on osutunud valeks. Kaalujälgimisel taandub see ikkagi kaloritele, hoolimata sellest, kas need pärinevad rasvast, valkudest või süsivesikutest, peate tarbima vähem kaloreid, kui kulutate kaalu langetamiseks. Kuid optimaalse tervise jaoks selgub, et võrrand on pisut keerulisem.

Kui kaugele jõuavad mõned pruudid ideaalse pulmapidamisega? Eelmisel nädalal ilmunud New York Timesi artiklis leiti, et nad on valmis minema päris kaugele, kui see tähendab, et nad suudavad 10 päevaga kaalust alla võtta kuni 20 naela, lubab üks Florida kliinik.

K-E dieedil on ainult üks konks – sa ei saa süüa. Vähemalt mitte oma kätega.

Dr Oliver R. Di Pietro, Florida Bay Harbori saarte dieedi asutaja ja kliiniku juht, on 10 päeva jooksul aidanud naistel kaalust alla võtta toitmissondidega, mis annavad kõik toitained. Ta ütles NBC saatele Today: “Inimesed tahavad selles riigis olla täiuslikud, nii et ma luban neil seda teha.”

Kui Pietro on esimene kord, kui USA-s tuubidieeti pakutakse, siis Itaalias ja Hispaanias on see olnud populaarne juba aastaid ning viimasel ajal on see populaarsust kogunud Inglismaal.

Meil oli ACE Senior Fitness Consultant toitumis- ja kaalujälgimise nõustaja Natalie Digate Muth, MD, MPH, RD, et hinnata täpselt, kui tervislik see uus dieet võib olla.

“Teadus selle kohta, kuidas toitmissondi kaudu toitumine soodustab kehakaalu langust, ei erine teadusest, miks mis tahes muu “dieet” töötab – inimene saab tavapärasest palju vähem kaloreid,” ütles Muth.

Sondiga toitmine annab tavaliselt umbes 800 kalorit päevas toitainetena, millest ükski ei ole süsivesikud. See sunnib teie keha saama energiat süsivesikute varudest, mis põhjustab palju veekaotust ja selle tulemusena kiiret kaalukaotust.

Tulemus “ei ole rasvakaotus,” ütles Muth. “See on veekadu.” Ja hinnaga 1500 dollarit pop, on see kallis.

“Söötmissond lisab kiirdieedi mentaliteedile uue pöörde, kuid see on siiski kiirdieet, mis on jätkusuutmatu, potentsiaalselt väga ohtlik ja väga kallis,” ütles ta. “See, et toitmissond on paigas, ei tähenda, et inimene ei saaks ka suu kaudu süüa, seega pole see “kaalukaotus” garanteeritud.”

Ta ütles, et kui soovite kaalust alla võtta, oleks parem süüa vähem suhkruid ja tahkeid rasvu ning rohkem puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid koos umbes 60-minutilise kehalise aktiivsusega. “Enamikul pruutidest on pulmade planeerimiseks aega kuus kuud kuni aasta,” lisas Muth. “See on piisavalt aega, et end vormistada, võttes kasutusele tervislikuma toitumisviisi ja suurema kehalise aktiivsuse. Siis pole ta mitte ainult oma pulmas vapustav, vaid on tõenäolisem, et ta jätkab seda ka järgnevate kuude, aastate ja raseduste jooksul.

Igavesti ideaalse kaloreid põletava, rasvu sulatava ja kahe nädalaga tehke-dieeti otsides – tundub, et “tervisegurud” on välja mõelnud miljon erinevat väljamõeldist, kuidas kiiresti ja lihtsalt saleneda. Levinud arusaam on, et väidetavalt “kataboolsetest toiduainetest” või toiduainetest, mille närimiseks, seedimiseks ja omastamiseks on vaja rohkem energiat, kui need tegelikult sisaldavad (“negatiivsed kalorid”), on hea viis kaalust alla võtta. Tõenäoliselt olete sellest kuulnud – sööge kõik seller, greibid ja õunad, mida soovite, ja näete, kuidas kilod ära sulavad. Kuigi on tõsi, et pärast söömist ainevahetus kiireneb (tuntud kui toidu termiline efekt), on see kalorikulu suhteliselt väike ja ükski uuring ei ole kunagi näidanud, olenemata toidu koostisest, et ainevahetuseks kulub rohkem kaloreid. toiduainet kui toidus sisalduvate kalorite arv. Bioloogiliselt ei sobi see mõiste lihtsalt kokku. Miks peaksime arenema sööma toitu, mis annab meile negatiivset energiat? Nagu näete ülekaalulisuse epideemiast, mis on toidu ülekülluse ja vähese kehalise aktiivsuse tagajärg, sobib inimkeha hästi rasva hoidmiseks. Evolutsiooniliselt ei ole me loodud sööma toitu, mis paneb meid oma olemuselt kaalust alla võtma. Sellegipoolest viib kiire Google’i otsing teid veebisaitidele, millel on “kataboolsete toitude” loend ja mõnel juhul võite isegi leida inimesi, kes väidavad, et nende toitude metaboliseerimiseks on vaja väga palju kaloreid. Tõde on see, et kataboolse dieedi või “negatiivse kalorsusega” toitude toetamiseks puuduvad teaduslikud uuringud.